DERS PROGRAMI



 

 

 

EĞİTİM FAKÜLTESİ

TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ

2019- 2020 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ DERS PROGRAMI

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS PROGRAMI

 

DERSİN KODU VE ADI

ÖĞRETIM ELEMANIN ADI

Haf.

saati

Salon

No

Dersin Günü ve Saati

P.tesi

Salı

Çarş.

Perş

Cuma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

MB104 Eğitim Psikolojisi

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

AZ09

 

 

8-10

 

 

MB103 Eğitim Felsefesi

Doç. Dr. Musa DUMAN

2

A210

15-17

 

 

 

 

GK102 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II

ERUZEM

2

 

 

 

 

 

 

GK104 Yabancı Dil II

ERUZEM

2

 

 

 

 

 

 

GK106 Türk Dili II

ERUZEM

3

 

 

 

 

 

 

SÖP102 Çevre Eğitimi

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa HAMALOSMANOĞLU

2

AZ01

 

 

10-12

 

 

 

SÖP104 İlkokulda Temel Fen Bilimleri

Dr. Öğr. Üyesi Ebru EZBERCİ ÇEVİK

3

AZ01

 

 

 

13-16

 

SÖP106 Türk Tarihi ve Kültürü

Prof. Dr. Remzi KILIÇ

2

AZ01

 

15-17

 

 

 

SÖP102 Temel Matematik II

Dr. Öğr. Üyesi Fatma Berna BENLİ

2

B206

 

 

 

8-10

 

SÖP104 Genel Kimya

Prof. Dr. Murat SARAÇOĞLU

2

B206

 

 

 

10-12

 

SÖP106 Türk Tarihi ve Kültürü

Prof. Dr. Remzi KILIÇ

2

AZ01

 

15-17

 

 

 

SÖP108 Genel Coğrafya

Üc. Öğr. Gör. Hasan GÖNÜLAÇAR

2

B206

 

 

15-17

 

 

SÖP110 Bilgisayar II

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

4

B206

13-15

 

 

 

 

SÖP112 Türkçe II: Sözlü Anlatım

ERUZEM

2

 

 

 

 

 

 

SÖP114 Yabancı Dil II

ERUZEM

3

 

 

 

 

 

 

SÖP116 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tar. II

ERUZEM

2

 

 

 

 

 

 

SÖP118 Eğitim Psikolojisi

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

3

AZ09

 

 

8-10

 

 

 

                                                                                                                                                03/02/2020

 

 

                                                                                                                                                                Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

                                                                                                                                                                        Bölüm Başkanı 




 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

MB203 Öğretim İlke ve Yöntemleri (A Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

A101

 

 

10-12

 

 

MB203 Öğretim İlke ve Yöntemleri (B Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

A101

13-15

 

 

 

 

MB201 Eğitimde Araştırma Yöntemleri

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

AZ01

 

 

8-10

 

 

MB007 Eğitimde Drama (S)

Öğr. Gör. Feride ACAR

2

Drama

 

 

 

10-12

 

MB008 Eğitimde Program Dışı Etkinlikler (S)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

A110

 

 

 

10-12

 

MB019 Öğrenme Güçlüğü (S)

Öğr. Gör. Dr. Mehmet Emin ÖZTÜRK

2

A103

 

 

 

10-12

 

GK004 Bilim ve Araştırma Etiği (S)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

2

B105

 

 

 

8-10

 

GK007 İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi (S)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

AZ10

 

 

 

8-10

 

GK016 Türk Kültür Coğrafyası (S)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

A204

 

10-12

 

 

 

GK202 Topluma Hizmet Uyg. (A Gr.)

Prof. Dr. Kasım KARAMAN

3

Ofis

 

 

 

 

8-11

GK202 Topluma Hizmet Uyg. (B Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

3

Ofis

 

 

 

 

8-11

GK202 Topluma Hizmet Uyg. (C Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

3

Ofis

 

 

 

 

8-11

GK202 Topluma Hizmet Uyg. (D Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

3

Ofis

 

 

 

 

 

8-11

GK202 Topluma Hizmet Uyg. (E Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

3

Ofis

 

 

 

 

8-11

SÖP003 Çocuk Psikolojisi (S)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

2

A204

 

8-10

 

 

 

SÖP007 İlkokulda Alternatif Eğitim Uygulamaları (S)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

2

A110

 

8-10

 

 

 

SÖP011 Sosyal Beceri Öğretimi (S)

Öğr. Gör. Feride ACAR

2

Drama

 

8-10

 

 

 

SÖP202 Oyun ve Fiziki Etkinlikler Öğretimi (A Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

3

A110

13-16

 

 

 

 

SÖP202 Oyun ve Fiziki Etkinlikler Öğretimi (B Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

3

Drama

 

 

 

13-16

 

SÖP204 Türkçe Öğretimi (A Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

3

BZ05

9-12

 

 

 

 

SÖP204 Türkçe Öğretimi (B Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

3

BZ05

 

13-16

 

 

 

SÖP202 Türk Dili II: Cümle ve Metin Bil.

Öğr. Gör. Nesibe Didem KOÇAK

2

B206

 

 

 

8-10

 

SÖP204 Çocuk Edebiyatı

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

2

B206

8-9

 

8-9

 

 

SÖP206 Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği

Üc. Öğr. Gör. Hasan GÖNÜLAÇAR

3

B206

16-17

16-17

 

 

 

SÖP208 Sanat Eğitimi

Öğr. Gör. Feride ACAR

3

B206

10-12

 

 

 

 

SÖP210 Fen ve Teknoloji Lab. Uyg.  II

Arş. Gör. Dr. Esra KIZILAY

2

B206

8-10

 

 

 

 

SÖP212 Müzik Öğretimi

Doç. Dr. Kıvanç AYCAN

3

B206

 

 

 

 

13-16

SÖP214 Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi

Öğr. Gör. Feride ACAR

3

B206

13-16

 

 

 

 

SÖP216 Güzel Yazı Teknikleri

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

3

B206

13-16

 

 

 

 

SÖP218 Bilimsel Araştırma Yöntemleri

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

AZ01

 

 

8-10

 

 

SÖP220 Öğretim Tek. ve Materyal Tasarımı

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

4

B206

8-10

 

 

 

 

 

 

03/02/2020

 

 

                                                                                                                                                                           Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

                                                                                                                                                                                       Bölüm Başkanı



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

SÖP302 Fen ve Teknoloji Öğretimi II (A Gr.)

Arş. Gör. Dr. Esra KIZILAY

3

A110

9-12

 

 

 

 

SÖP302 Fen ve Teknoloji Öğretimi II (B Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ebru EZBERCİ ÇEVİK

3

A101

 

 

 

9-12

 

SÖP304 Türkçe Öğretimi (A Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

3

BZ05

 

 

 

9-12

 

SÖP304 Türkçe Öğretimi (B Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

3

BZ05

 

9-12

 

 

 

SÖP306 Sosyal Bilgiler Öğretimi (A Gr.)

Doç. Dr. Elvan YALÇINKAYA

3

A110

 

 

13-16

 

 

SÖP306 Sosyal Bilgiler Öğretimi (B Gr.)

Doç. Dr. Elvan YALÇINKAYA

3

A110

 

 

 

13-16

 

SÖP308 Matematik Öğretimi II (A Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Serhat AYDIN

3

A308

 

 

 

13-16

 

SÖP308 Matematik Öğretimi II (B Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Serhat AYDIN

3

A308

 

 

13-16

 

 

SÖP310 Erken Çocukluk Eğitimi

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

A210

13-15

 

 

 

 

SÖP312 Sınıf Yönetimi

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

A103

 

 

10-12

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (A Gr.)

Prof. Dr. Kasım KARAMAN

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Ramazan SERT

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (B Gr.)

Prof. Dr. Kasım KARAMAN

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Derya GÜLTEKİN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (C Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Ahmet YÜCEL

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (D Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Arzu DEMİRCİOĞLU

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (E Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Miyase ALTUN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (F Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Sultan TEMEL

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (G Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

1

Ofis

 

 

 

 

14-15

Öğr. Evşen HASBUTCU

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (H Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Eda ARMAĞAN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (I Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Azmi AKTUNÇ

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (J Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

1

Ofis

 

 

 

 

14-15

Öğr. Ahmet Kürşat ERDEM

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (K Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Hüseyin KARABURUN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (L Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Özgül ZENGİN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (M Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

1

Ofis

 

 

 

 

14-15

Öğr. Sibel ÇINGIR

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (N Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

1

Ofis

 

 

 

16-17

 

Öğr. Tuncay ÖNAL

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (O Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Turgut BATU

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (P Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

1

Ofis

 

 

 

 

14-15

Öğr. Hikmet DEMİRBİLEK

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (R Gr.)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

1

Ofis

 

 

 

 

11-12

Öğr. Abdulbaki DURDİ

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (S Gr.)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

1

Ofis

 

 

 

 

13-14

Öğr. Birgül ŞEKERCAN

4

 

 

13-17

 

 

 

SÖP314 Okul Deneyimi (T Gr.)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

1

Ofis

 

 

 

 

14-15

Öğr. Mehmet Emin ŞEKER

4

 

 

13-17

 

 

 

*: İlgili öğretim elemanının oda numarasıdır.

                                                                                                                         03/02/2020

 

 

                                                                                                                                                     Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

                                                                                                                                                              Bölüm Başkanı 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

SÖP402 Birleştirilmiş Sınıflarda Öğretim

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

AZ01

 

10-12

 

 

 

SÖP404 Cumhuriyet Tarihi

Prof. Dr. Cevdet KIRPIK

2

A210

 

8-10

 

 

 

SÖP406 İlköğretimde Kaynaştırma (A Gr.)

Öğr. Gör. Dr. Mehmet Emin ÖZTÜRK

2

A110

 

13-15

 

 

 

SÖP406 İlköğretimde Kaynaştırma (B Gr.)

Öğr. Gör. Dr. Mehmet Emin ÖZTÜRK

2

A308

13-15

 

 

 

 

SÖP408 Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

AZ01

10-12

 

 

 

 

SÖP410 Rehberlik

Öğr. Gör. Hatice ŞAHİN

3

A210

 

 

 

9-12

 

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (A Gr.)

Prof. Dr. Kasım KARAMAN

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Hamza KARAPINAR

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (B Gr.)

Prof. Dr. Kasım KARAMAN

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Suat DEĞİRMENCİ

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (C Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

Ofis*

15-17

 

 

 

 

Öğr. Savaş POLAT

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (D Gr.)

Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Hüseyin GÜL

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (E Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Rukiye ŞAKİR DURAN

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (F Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Neşet MUTLU

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Serdar AKGÜL

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (G Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

2

Ofis*

16-17

 

16-17

 

 

Öğr. Hasan AYDOĞAN

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (H Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Esra Şule AK

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (I Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Eray METİN

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (J Gr.)

Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan GÖZLER

2

Ofis*

 

 

 

 

 

15-17

Öğr. Özlem KEBEŞOĞLU

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (K Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Yaşar Önder KILIÇ

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (L Gr.)

Öğr. Gör. Feride ACAR

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Sevim VAROL

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (M Gr.)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

Ofis*

 8-9


8-9

 

 

 

 

Öğr. Demet ARDA YAĞMUR

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (N Gr.)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Gülcan YILMAZ

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (O Gr.)

Arş. Gör. Büşra Nur TURAN

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Yeşim ERBAY

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (P Gr.)

Arş. Gör. Büşra Nur TURAN

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Derya ULAŞ

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (R Gr.)

Arş. Gör. Rabia ASAL

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Sezer CESUR

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (S Gr.)

Arş. Gör. Rabia ASAL

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Ahmet KOÇER

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (T Gr.)

Arş. Gör. Murat BORAN

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Abdullah YÜKSEL

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (U Gr.)

Arş. Gör. Murat BORAN

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Dilber NESLİHANOĞLU

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (V Gr.)

Arş. Gör. Yüksel Büşra YÜKSEL AYKANAT

2

Ofis*

8-10

 

 

 

 

Öğr. Duygu BİRADEROĞLU

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP412 Öğretmenlik Uyg. II (Y Gr.)

Arş. Gör. Yüksel Büşra YÜKSEL AYKANAT

2

Ofis*

 

 

 

 

15-17

Öğr. Gülcan BAYDEMİR

6

 

 

 

9-12

 

9-12

SÖP414 Bilgisayar Destekli Öğretim (S)

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAMAÇ

2

B105

 

15-17

 

 

 

SÖP416 İlköğretimde Sosyal Becerilerin Geliştirilmesi (S)

Öğr. Gör. Feride ACAR

2

Drama

 

15-17

 

 

 

SÖP418 Aile Eğitimi (S)

Öğr. Gör. Seyhan EKİNCİ AYDIN

2

A110

 

15-17

 

 

 

*: İlgili öğretim elemanının oda numarasıdır.

                                                                                                            03/02/2020

 

                                                                                                       Doç. Dr. Ergün ÖZTÜRK

                                                                                                                 Bölüm Başkanı